Mamy Patronat Instytutu Filologii Obcych AJD

Nasza szkoła od wielu lat współpracuje z częstochowskimi uczelniami. Efektem tej pracy jest m.in. to, że corocznie w naszej placówce gościmy studentów, którzy odbywają u nas praktyki nauczycielskie.

Studenci AJD, którzy mają w przyszłości, zostaną germanistami, czy też anglistami, będą mogli w naszej szkole stawiać pierwsze kroki w zawodzie nauczyciela. W „Trzynastce” są oddziały dwujęzyczne, zatem dla osób studiujących kierunki językowe na AJD będzie znakomita okazja, aby zapoznać się z tą innowacją i – mamy taką nadzieję – promować ją w swojej dalszej karierze.
W ramach współpracy z Filologii Obcych AJD germanistka pracujaca na tej uczelni p. Beata Rusek prowadzić będzie w szkole przy ul. Wręczyckiej warsztaty z języka niemieckiego dla dzieci z klasy V a.
EB