Jak pracuje nasz samorząd ?

W Regionalnym  Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” Częstochowa odbyła się 14 maja konferencja pod nazwą „Samorząd Uczniowski drogą do wychowania dzieci ku wartościom”. Na tym spotkaniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli SU z „Trzynastki”

Konferencja poświęcona była działalności Samorządów Uczniowskich w różnych placówkach oświatowych. Mówiono o tym, jakie inicjatywy wykazują uczniowie w poszczególnych szkołach, z jakimi problemami borykają się i jakie mają sukcesy.
„Trzynastkę” reprezentowały: Klaudia Krawczyk (III a Gimnazjum), Marika Kuździeń (VI a SP) oraz opiekunki SU p. Agata Sokołowska i p. Luiza Wachelka.
Pokazaliśmy w WOM-ie prezentację „Mamy inicjatywę, mamy pasję”.  Była to historia działań naszego samorządu z kilku ostatnich lat. Wspomnieliśmy m.in. o przedsięwzięciach, mających na celu pomoc Tomkowi Trzcińskiemu i Amelce Jagielskiej, dyskotekach szkolnych, czy też – ostatnim pomyśle – akcji propagującej zdrowy tryb życia „Wolę wodę!”
Oprócz nas na tej konferencji zaprezentowały swoje dokonania jeszcze trzy inne szkolne samorządy, byli także obserwatorzy z różnych szkół, zarówno z naszego miasta, jak i regionu.
Podczas tzw. panelu dyskusyjnego zarówno Marika Kuździeń, jak i Klaudia Krawczyk opowiadały o tym, jak wyglądają działania SU w „Trzynastce”, ile czasu poświęcają na przygotowanie imprez szkolnych i…jaką mają z tego satysfakcję !
Konferencja była zarówno dla uczennic, jak i dla opiekunek samorządu naszej szkoły cennym doświadczeniem. Na pewno niektóre z pomysłów, które tam usłyszeliśmy, wprowadzimy w naszej szkole.
Luiza Wachelka