„Olimpiada Razem 2023”

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w „Olimpiadzie Razem 2023”XXI Integracyjnym Mitingu Lekkoatletycznym dla dzieci i młodzieży. Olimpiada rozpoczęła się bardzo uroczyście przemarszem ekip sportowych z poszczególnych szkół. Odegrano hymn państwowy i olimpijski z jednoczesnym wciągnięciem flagi i odpaleniem znicza olimpijskiego oraz złożeniu przysięgi sportowców. Nasi uczniowie brali udział w takich konkurencjach jak: sztafety 4 x 50m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, biegi na 100m, gra w kręgle, rzut do celu. Na koniec odbyło się wręczenie medali i pucharów. Imprezie towarzyszyła radość, ogromne emocje oraz przepiękna pogoda. O swoim entuzjazmie i odczuciach mogli opowiedzieć przy kiełbaskach z grilla oraz herbatce. Celem imprezy była promocja zdrowego, sportowego trybu życia, walki fair play oraz integracji dzieci zdrowych z niepełnosprawnymi.