„Ogród w słoiku”

Kto z nas nie chciałby zostać ogrodnikiem choć przez chwilkę? Dzieci z klas I-III, pod czujnym okiem organizatora warsztatów, stworzyły własne mini ekosystemy. Brudząc ręce, wybierając roślinki, kolory kamyczków, wielkość kory, szyszek itp. zasadziły swój własny i niepowtarzalny „Ogród w słoiku”– każdy mógł zdecydować jak udekorować swój słoik, by wyglądał oryginalnie. Ile radości i dziecięcego oczekiwania na efekt końcowy było w oczach każdego z uczniów! Wcześniejsze teoretyczne przygotowanie z instruktażem ułatwiło uzyskanie niesamowitego efektu końcowego. Zajęcia okazały się być połączeniem dobrej zabawy z edukacyjnym aspektem a wszyscy byli pod wrażeniem swoich osobistych zdolności ogrodniczych, o które nawet się nie podejrzewali.

E.G.