Odkrywamy tajemnice kosmosu…

W   niezwykłą  kosmiczną  podróż do najdalszych zakątków wszechświata   zabrało uczniów  klas O –III Mobilne  Planetarium „ Orbitek ”, które  18 września gościliśmy w  naszej szkole. W dmuchanej kopule, leżąc wygodnie na materacach, dzieci oglądały wędrówkę Słońca, zwiedzały z bliska każdą z planet Układu Słonecznego i spacerowały  po  Księżycu. Zobaczyły również, jak wyglądają wybrane gwiazdozbiory i znaki zodiaku. Podniebną przygodę kończyła przejażdżka wirtualną, kosmiczną kolejką górską oraz sesja zdjęciowa w stroju kosmonauty.

Astronomiczny seans dostarczył najmłodszym niezapomnianych przeżyć i zaspokoił ich ciekawość. Dzieci mogły poczuć emocje towarzyszące podróży w inny wymiar. A to wszystko bez konieczności wyjścia ze szkoły i w pozycji leżącej. Taka forma zajęć z pewnością przypadła im do gustu.

BJ