Sięgnij po książkę!

Od tego roku w „Trzynastce” realizowany jest Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Samorząd Uczniowski zbierał od uczniów tytuły książek, które – zdaniem szkolnej społeczności – powinny znaleźć się w bibliotece szkolnej.

Pierwszym krokiem, który szkoła musi zrobić, aby pieniądze przyznane przez MEN i częstochowski magistrat, zostały rozdysponowane na zakup pozycji literackich, naukowych i publicystycznych było rozpoznanie preferencji czytelniczych uczniów, rodziców oraz nauczycieli. W dniu 6 września Samorząd Uczniowski przeprowadził  wśród uczniów akcję pt. ” Zaproponuj książkę”. Członkowie SU chodzili po klasach i zbierali propozycję publikacji, które powinny  – zdaniem naszych wychowanków – znaleźć się w bibliotece szkolnej.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowanie. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Wiktoria Radosz sporządziła pokaźną listę książek, która trafiła do biblioteki. Koordynatorem działań była  p. Luiza Wachelka.

lw