O Tobie myślimy, Ojczyzno…

Akademia z okazji Święta Niepodległości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu imprez naszej szkoły. Jest to uroczystość, o której zawsze długo się pamięta.

Nie inaczej było w tym roku. 10 listopada, w przeddzień 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, klasy IV – VII oraz oddziały gimnazjalne spotkały się w sali gimnastycznej, aby wysłuchać montażu słowno – muzycznego. Scenariusz obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W ciekawy i obrazowy sposób przedstawione zostały losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918.


W naszej szkolnej akademii uczestniczyli wyjątkowi goście. Przyjechał ksiądz biskup Antoni Długosz, byli również: proboszcz parafii p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła ks. Janusz Wojtyla, radna miasta Częstochowy Barbara Gieroń oraz przewodnicząca Rady Dzielnicy Lisiniec Justyna Curran.
To, co przygotowali uczniowie podobało się, o czym mogły świadczyć głośne brawa. Jednak prawdziwą wisienką na torcie był występ ks. Biskupa Antoniego, Ksiądz Biskup zaśpiewał dla naszych uczniów oraz…”porwał” do tańca jedną z uczennic uczestniczących w akademii.
Skierował też piękne słowa do wszystkich uczniów „Trzynastki”. Przypomniał to, co mówił św. Jan Paweł II do młodzieży:  – „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”.


Akademię przygotowali: p. Monika Boral, p. Iwona Czank, p. Agnieszka Dawczyk, p. Agnieszka Lechowska – Łękawa, p. Joanna Nagel (dekoracje), p. Grzegorz Nykiś (wizualizacje) oraz p. Piotr Zajęcki.
cw, zdjęcia Ania Jakubas (II a Gimnazjum)