NEWS na WWWSP13

Mistrzowie angielskiego

Wraz z początkiem drugiego semestru nasza placówka otrzymała wyniki konkursów ogólnopolskich i powiatowych z języka angielskiego, w których licznie uczestniczyli nasi uczniowie. W Ogólnopolskim Konkursie „English High Flier”, który już na stałe wpisał się w kalendarz konkursów językowych, uczeń klasy 8a Christopher Wąsik zdobył 2 miejsce w Polsce (tym samym 1 miejsce w województwie śląskim). Jest to jak dotąd najlepsze osiągnięcie ucznia naszej szkoły w historii organizowania tego konkursu w naszej placówce. Również uczniowie innych klas osiągnęli w nim znakomite wyniki: Julia Kilian (7a), Nadia Nowak (6a) i Bartosz Caban (5c) zdobyli 1 miejsca w województwie, Klaudia Zagórowicz (7a) 2 miejsce w województwie, pokonując tym samym setki uczestników w swojej kategorii wiekowej w Polsce. W II Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego „Check Your English” uczeń klasy 8a – Christopher Wąsik zdobył 2 miejsce. Julia Kilian (7a) okazała się najlepsza w swojej kategorii wiekowej w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego „List do Świętego Mikołaja.” Dużym zainteresowaniem wśród uczniów trzynastki cieszył się Ogólnopolski Konkurs Leksykalny MEMORY MASTER. Przystąpiliśmy do niego po raz pierwszy. Najlepszy wynik w szkole i tytuł Laureata II stopnia uzyskała Amelia Koćwin (5b). Dyplomy Laureata III stopnia otrzymają: Julia Kilian (7a), Nadia Nowak (6a), Natalia Nierada (6a), Hanna Kurzacz (5c), Zuzanna Rełkowska (5a). Wśród wyróżnionych znaleźli się: Emilia Bobulska (7a), Bianka Kuczera (6a) oraz Oskar Kaczmarek (6d). Uczniowie po raz pierwszy spróbowali również swoich sił w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego Olimpschool i tu również pokazali, że stać ich na osiągnięcia z górnej półki. Uczeń klasy 8a Dominik Sojka zakwalifikował się do drugiego etapu Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego organizowanego przez Kuratorium Śląskie. Bardzo dobry wynik w drugim etapie, w gronie najlepszych i naprawdę brakło niewiele by zakwalifikować się do etapu trzeciego – wojewódzkiego. W Ogólnopolskim Konkursie EDI najlepszy okazał się uczeń klasy 6c Igor Figurny: uzyskał w kategorii klas szóstych III miejsce i zdobył tym samym dyplom laureata. Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy i zapraszamy do zgłaszania się w kolejnych konkursach proponowanych w drugim półroczu.

Nauczyciele Zespołu Języków Obcych