Mundial w dzielnicy Lisiniec !

Kto nie był, niech żałuje! W niedzielę, 10 czerwca, osiem drużyn rywalizowało w V Dzielnicowym Turnieju Piłki Nożnej o puchar Przewodniczącej Rady Dzielnicy Lisiniec. Emocje były ? Były ! Wspaniałe akcje były ? Były! Był Adam Nawałka ? Nie było go! Szkoda, bo zawody stały na iście światowym poziomie!

Zacznijmy od tego, że turnieje piłkarskie organizowane w „Trzynastce” od lat cieszą się wielkim powodzeniem. Futbol , w naszym kraju, jest dyscypliną sportu numer jeden i nikogo nie może dziwić to, że te zawody, zwane nieoficjalnie Mistrzostwami Dzielnicy Lisiniec, wiele osób potraktowało wręcz prestiżowo.
Chociaż żar lał się z nieba, koszulki kleiły się do torsów, to i tak osiem, pięcioosobowych zespołów przystąpiło do rywalizacji o prymat w dzielnicy. W zawodach o puchar Przewodniczącej Rady dzielnicy Lisiniec wystąpiły następujące drużyny: Janusze Futbolu, Kebab United, Judo Team, Huragan, Baszta, Pogoń Lisiniec, Randers i AA Lisiniec.
Miło nam poinformować, że zwyciężył team Baszta. W finale piłkarze z tej drużyny pokonali 2:1 Pogoń Lisiniec. Trzecie miejsce zajął zespół Huragan, czwarte – Janusze Futbolu. Królem strzelców zawodów został Sebastian Adamczyk (Huragan), najlepszym bramkarzem imprezy Paweł Wróbel (Pogoń Lisiniec), a najlepszym piłkarzem turnieju został Jakub Nowakowski (Baszta).
Nagrody dla zwycięskich drużyn i wyróżnionych piłkarzy wręczali: Justyna Curran (Przewodnicząca Rady Dzielnicy Lisiniec), Barbara Gieroń ( Radna Miasta Częstochowa) oraz Marcin Maranda (radny Miasta Częstochowa, lider samorządowego ugrupowania „Mieszkańcy Częstochowy”).
Turniej był doskonale zorganizowany. O to, aby piłkarze i licznie zgromadzona publika, nie byli głodni zadbały wuefistki: p. Katarzyna Berezińska,  p. Agata Sokołowska i p. Luiza Wachelka. To one czuwały nad potrawami z grilla oraz kawiarenką. Sprawy związane ze statystyką turnieju „ogarniał” p. Jacek Drzewiecki, a konferansjerka zajął się p. Maciej Wawrzaszek.
cw