Mobilne centrum nauki „Planeta Energii”Mobilne centrum nauki „Planeta Energii”Mobilne centrum nauki „Planeta Energii”

20 kwietnia 2015r. klasy: Ia i Ic odwiedziły mobilne centrum nauki „Planeta Energii”, które zagościło na Placu Biegańskiego w Częstochowie. Dzieci poprzez zabawę zostały wprowadzone w świat energii elektrycznej.

Czekało na nich tutaj  wiele atrakcji m.in. kosmiczny Energobus – laboratorium na kółkach ze ścieżką dydaktyczną przedstawiającą historię prądu od elektronu do elektrowni, fascynujące eksperymenty i doświadczenia prowadzone przez pracowników akademickich oraz film 3D.

Uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie korzystać z prądu oraz poznali zagrożenia związane z jego niewłaściwym użytkowaniem. Przekonali się, jak ważne jest oszczędzanie energii i recykling śmieci.

Ale to nie wszystko! Swoją wiedzę na temat prądu zweryfikowali  podczas licznych konkursów i quizów. Przy okazji niektórym uczniom udało się wygrać ciekawe nagrody!