Magia świąt w „Trzynastce”

We wtorek, 19 grudnia w szkole przy ul. Wręczyckiej zapachniało świętami. W szkolnych korytarzach unosił się zapach jodły, szarlotki i pierniczków. Rada Rodziców oraz uczniowie SP 13 przygotowali dla wszystkich mieszkańców dzielnicy kiermasz świąteczny.

Czego tam nie było ? Choinki, świąteczne ozdoby, książki, zabawki,  ciasta najróżniejszych smaków, a nawet…oscypki! O to, aby na stoiskach nie zabrakło niczego, co może być przy

datne podczas świąt, zadbali wszyscy uczniowie naszej szkoły. Od pierwszoklasistów począwszy, na uczniach gimnazjum skończywszy!
–  Bardzo, ale to bardzo cieszę się z tego, że ten kiermasz doszedł do skutku i tyle osób zaangażowało się w jego organizację – mówi Maciej Wawrzaszek, p.o. dyrektor SP nr 13 w Częstochowie. – Dziękuję wszystkim, którzy poświęcili swój czas, aby to wszystko przygotować. Pomysł, aby przed świętami taki kiermasz u nas zaistniał, zrodził się w głowach rodziców dzieci uczących się w naszej szkole.
Pan Dyrektor nie chciał zdradzić, które stoisko najbardziej mu się podobało !  – Wszystko było piękne – mówił. – A najpiękniejsze to, co dzieci wykonały własnoręcznie!
– Takie kiermasze organizowane były w podstawówce już w poprzednich latach – mówi przewodnicząca Rady Rodziców przy SP nr 13 Edyta Michnicka. – To taka nasza wspólna, wspaniała inicjatywa, gdyż zaangażowali się w nią zarówno rodzice, jak i dzieci oraz nauczyciele. A to, że wystawione zostały rzeczy, które zrobiły same dzieci, mnie – jako mamę uczennicy, która uczy się w tej szkole – cieszy najbardziej.
cw

foto: J. Rybak, G. Nykiś