Konkurs czytelniczy „Lektury nie muszą być nudne”

Listopadowa pogoda za oknami zagościła na dobre. Choć oczywiście nieco nam żal długich jesiennych spacerów, to przecież zawsze obok jest świetna książka! Biblioteka szkolna pożegnała pochmurny listopad konkursem czytelniczym  z cyklu „Lektury nie muszą być nudne”. Chcieliśmy pokazać dzieciom, że spotkanie z literaturą naprawdę może być dobrą zabawą!

Konkurs skierowany był do uczniów klas trzecich. Wszystkie zadania oparto o treść popularnej książki Krystyny Drzewieckiej pt. „Piątka z Zakątka”, która przedstawia świat widziany oczami dziecka. Pełno w niej wydarzeń rozgrywających się w domu, w szkole czy na podwórku. Pomysłowe zabawy i przygody, małe i duże problemy są zachętą do tego, by perypetie bohaterów przeżywać wraz z nimi.

Uczestnicy dzisiejszego współzawodnictwa mieli za zadanie nie tylko rozwiązać test czy uzupełnić luki. W celu urozmaicenia poleceń przewidziane zostały twórcze prace literackie, które oparto o treść książki. Pozwalały one puścić wodze fantazji i korzystać z bogatej wyobraźni!

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu przewidziane zostało na 18 grudnia 2017r. Będzie ono częścią imprezy, którą biblioteka szkolna przygotowuje na ten dzień.

MK