Konkurs czytelniczy „Lektury nie muszą być nudne”

Miesiąc maj kojarzony jest z czytelnictwem i książkami. W ramach zachęcania dzieci do takiej formy aktywności biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczy „Lektury nie muszą być nudne”.

Konkurs skierowany był do uczniów klas trzecich. W tym roku wszystkie zadania oparte zostały o tekst chętnie czytanej przez uczniów książki Romana Pisarskiego „O psie, który jeździł koleją”. Uczestnicy mieli za zadanie nie tylko rozwiązać test, czy uzupełnić luki. W celu urozmaicenia poleceń przewidziano uporządkowanie kolejności ilustracji, pojawiła się krzyżówka, a nawet fragmenty mapy!

Mamy nadzieję, że konkurs był dla uczestników dobrą zabawą!

A oto laureaci:

I miejsce: Martyna Prejs kl.  3c

II miejsce: Anna Blukacz  kl. 3b

III miejsce (ex aequo):  Lena Lelit  kl. 3c,  Amelia Gładka  kl. 3a

Wyróżnienia zdobyły: Michalina Feflińska  kl. 3c, Lena Flis kl. 3a

Serdecznie  gratulujemy!

M.K.