Dzień Europy

Dzień Europy to okazja do świętowania osiągnięć Unii Europejskiej, dlatego nauczyciele języka niemieckiego i geografii zaprosili uczniów do wspólnych obchodów Dnia Europy- święta pokoju i jedności . Tematyka tegorocznego wydarzenia nawiązywała do roli Unii Europejskiej w świecie, szczególną uwagę poświęcono obchodom Europejskiego Roku na rzecz Rozwoju.
Chcąc upamiętnić to święto, w naszej szkole dnia 16.05.2023 r. odbył się Szkolny Konkurs Drużynowy– „Kilka słów o Unii Europejskiej i jej krajach” dla uczniów klas V i VI.
Celem konkursu było przede wszystkim popularyzowanie tematyki związanej z Unią Europejską, kształtowanie proeuropejskich postaw i chęci aktywnego uczestnictwa w budowaniu  zjednoczonej Europy oraz aktywizowanie uczniów do samodzielnego poszukiwania informacji w różnych źródłach.
Uczestnicy rozwiązywali krzyżówki, quizy, zagadki, przypominali sobie symbole Unii Europejskiej itp.
Jury konkursowe podsumowało wyniki rywalizacji międzyklasowej, a pan dyrektor Janusz Ferenc wręczył zwycięzcom dyplomy i nagrody:
I miejsce- Wojciech Kuternoziński, Krzysztof Deska kl 6a
II miejsce- Dominik Kalota, Szymon Organiściak kl 6b
III miejsce- Wiktoria Wołosz, Eryk Hłond kl 5c
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!!!