Kolejne zwycięstwo Artura

Dnia 9 marca 2018r. w Szkole Podstawowej nr48 w Częstochowie odbył się  Powiatowy Konkurs Recytatorski Wierszy Współczesnych Poetów Polskich – „Wiersze pozytywnie zakręcone”.
Konkurs ten jest organizowany od kilku lat. Początkowo miał on charakter kameralny, lecz szybko liczba zainteresowanych bardzo się rozrosła. Obecnie w konkursie uczestniczyło 15 szkól z Częstochowy i powiatu częstochowskiego. W jury konkursowym zasiedli: przewodnicząca – instruktor Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie pani Dorota Musiał, polonista pani Dorota Kucharska, wicedyrektor szkoły pani Iwona Szczerba, współorganizator konkursu pani Elżbieta Adamusińska oraz nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 26.
Recytatorzy reprezentowali wysoki poziom. Tematyka wierszy była bardzo urozmaicona. Naszą szkołę reprezentował Artur Piekacz uczeń klasy III d, który zajął II miejsce. Jest to kolejny, w tym roku szkolnym, recytatorski sukces  Artura. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych udanych występów.

JW