III Międzyszkolny Konkurs Historyczny

” DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI”
pod patronatem księdza biskupa Antoniego Długosza

W dniu 03.11.2015r. w naszej szkole miała miejsce już III edycja Międzyszkolnego Konkursu Historycznego pt. „Drogi do niepodległości”. Corocznie jest on organizowany w przededniu naszego narodowego święta i wpisuje się w kalendarz szkolnych obchodów Święta Niepodległości. Konkurs, podobnie jak w latach ubiegłych, objęty został patronatem księdza biskupa Antoniego Długosza. Jego główne cele to poszerzenie wiedzy historycznej oraz kształtowanie patriotycznej postawy wśród młodego pokolenia Polaków.
W tym roku w zmaganiach konkursowych uczestniczyło 17 uczniów. Najlepsi z nich odebrali nagrody i wyróżnienia z rąk księdza biskupa A. Długosza w czasie uroczystej akademii na terenie naszej szkoły w dniu 9 listopada.
A oto wyniki:
I MIEJSCE – Bruno Jarzyński SP nr 13
II MIEJSCE – Jakub Tyliński SP nr 13
III MIEJSCE – Natalia Ostrowska SP nr 39
Kinga Proszkowska SP nr 13
WYRÓŻNIENIE: Kamila Jedynak SP nr 36
Wszystkim laureatom gratulujemy!
Organizatorzy konkursu: A. Lechowska-Łękawa, M. Krasoń.