Gimnazjaliści ruszyli do poloneza…

To już tradycja w „Trzynastce”. Wielkie święto dla wszystkich absolwentów gimnazjum. Komers! Zabawa, podczas której gimnazjaliści z klas trzecich „tanecznie” żegnali się ze szkołą odbyła się w piątek, 8 czerwca
Przygotowania do komersu trwały już od kilku tygodni. Próby poloneza, konsultacje rodziców, jak przystroić salę gimnastyczną, wędrówki po sklepach, aby zakupić tę najpiękniejszą kreację…Koniec końcem udało się ! Szczerze trzeba to powiedzieć, że wszyscy bawili się doskonale.

No, ale po kolei. Zabawa rozpoczęła się uroczystym wykonaniem poloneza przez gimnazjalistów. Po podziękowaniach dla rodziców, nauczycieli oraz Pana Dyrektora została zatańczona „belgijka”. A później? Później też było cudownie! Pięknie udekorowana sala dodała całemu wydarzeniu niezmiernego uroku. Wśród przystrojonych stołów każdy znalazł idealne dla siebie miejsce. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć impreza rozpoczęła się na dobre, a muzyka wszystkich porwała do tańca: uczniów, nauczycieli, a nawet niektórych rodziców. Dzięki zaangażowaniu ze strony szkoły oraz rodziców, uczniowie mogli się wspaniale bawić i choć na trochę zapomnieć o nauce, oczekiwaniu na wyniki egzaminów, rekrutacji…

Zabawa trwała do godziny 23 i należała do bardzo udanych. Uczniowie na długo zapamiętają to wydarzenie i z pewnością będą do niego wracać myślami nawet wtedy, kiedy opuszczą mury naszej szkoły.

Martyna Szcześniak, kl. III a  gimnazjum

Zdjęcia: Sandra Imiłowska, Zuzanna Rabenda