„Czytamy z Sercem”

W ramach promocji czytelnictwa nasza szkoła brała udział w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem”. Jest to bezpłatna inicjatywa czytelnicza, która łączy w sobie obchody dwóch świąt odbywających się 29 września – Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca.

Na terenie szkoły odbywały się różne inicjatywy: starsi uczniowie czytali młodszym koleżankom i kolegom specjalnie na tę okazję przygotowane przez organizatorów teksty, powstały scenariusze scenek dotyczących serca, które następnie zostały odegrane i sfilmowane, przygotowaliśmy też specjalną bibliografię dla dzieci, poświęconą sercu.

Wkład pracy naszych uczniów został doceniony przez organizatorów, a szkoła otrzymała specjalne podziękowanie.

MK