Bądź bezpieczny na drodze!

W miniony piątek, 7 lutego, w sali gimnastycznej odbyło się spotkania uczniów naszej szkoły z przedstawicielami policji.
Spotkanie było początkiem akcji: „Od Juniora Do Seniora”, której organizatorem jest Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
Do SP nr 13, aż z Katowic, aby porozmawiać z uczniami, przyjechali: Inspektor Włodzimierz Mogiła i Podkomisarz Tomasz Bratek. Ku uciesze najmłodszych towarzyszył im pies Sznupek – maskotka policji.
Poruszano kilka tematów. Celem akcji jest podnoszenie świadomości dzieci , młodzieży i dorosłych w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tym razem spotkanie było adresowane do uczniów. Dotyczyło tematów: jak zachowywać się na przejściu dla pieszych, jak bezpiecznie zachować się w drodze do szkoły lub z niej wracając, jak bezpiecznie poruszać się po drodze po zmroku. Prelegent wspominał także o bezpiecznym korzystaniu z pojazdów (rowery, skutery).
Następnym etapem tej akcji będzie udział przedstawicieli policji na pikniku rodzinnym. Wówczas to zaprezentowany zostanie program dla rodziców, którzy korzystają z dróg i przewożą dzieci w samochodach.
Wiosną, w czasie kolejnej wizyty katowickiej drogówki, będzie możliwość skorzystania z kilku innych szkoleń: symulatora zderzeń, symulatora dachowania, jazdy w alkogoglach, czy też nauki jazdy.
Profilaktyka nic nie kosztuje, a tragiczne zdarzenie może zrujnować całe życie. Warto zatem skorzystać z dobrych rad policjantów i bezpieczniej poruszać się w ruchu drogowym.
MW