A to Polska właśnie

5 listopada 2018 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie w ramach obchodów 100 – lecia obchodów odzyskania przez Polskę Niepodległości odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „ A to Polska właśnie”. Uczestnicy konkursu recytowali polską poezję patriotyczną. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie : Zofia Adler i Antoni Rabenda z kl. II b oraz Anna Burda, Hanna Szmidt i Marta Otrębska z kl. VI a.

Ogłoszenie wyników odbyło się 9 listopada 2018 roku. Podczas uroczystej  gali podsumowano  wszystkie projekty i konkursy związane z obchodami setnej rocznicy Niepodległej Polski.  Laureatom w różnych kategoriach  wręczono dyplomy i nagrody.

Punktualnie o godz. 11. 11 wszyscy obecni w auli odśpiewali hymn narodowy „ Jeszcze Polska nie zginęła”.

Antoni Rabenda zajął III  miejsce  w kategorii klas I -III a  Ania Burda zajęła III miejsce w kategorii klas IV – VIII.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zofia Makowska, Dorota Stanek.