Bieg dla Niepodległej

Jak można uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości? Może bieg!? No pewno! Uczniowie „Trzynastki” postanowili przebiec sto okrążeń szkolnego boiska, by w ten sposób zamanifestować swój patriotyzm i miłość do ojczyzny.
To było wyzwanie dla prawdziwych patriotów. W ręce  – flaga, a w sercu – najpiękniejsze ze słów, Ojczyzna!
Uczniowie kilku klas  naszej szkoły postanowili uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczestnicząc w biegu „Sto okrążeń na stulecie niepodległości”.
Wychowankowie „Trzynastki” przyszli w czwartkowe przedpołudnie na szkolne boisko zwarci i gotowi do tego, aby sprostać temu wyzwaniu. Byli doskonale przygotowani do startu! Biało- czerwone stroje, szaliki w narodowych barwach, trąbki, gwizdki i ręce gotowe do oklasków!
Bieg rozpoczęła klasa VI a, a zakończyła klasa IV d. Udało się ! Sztafety z biało-czerwoną flagą w rękach spisały się na medal! Pobiegli także gimnazjaliści, siódmoklasiści…Przykład  – a jakżeby inaczej – dał dyrektor szkoły p. Maciej Wawrzaszek, który dzierżąc narodową flagę w ręku, zrobił rundkę wokół boiska!
Gdy Maja Rączka z IV d kończyła setne okrążenie, aplauz wśród zgromadzonych widzów i  uczestników biegu był wyjątkowy!
Organizatorkami biegu były p. Agata Sokołowska i p. Luiza Wachelka. Zdjęcia Ania Jakubas z kl. III a gimnazjum.
lw, współpraca cw