Budżet Obywatelski

Drodzy rodzice, uczniowie, nauczyciele, przyjaciele Szkoły!!!

Od dziś można głosować na projekty w Budżecie Obywatelskim. Głosowanie będzie trwało do 21 września. Poniżej lista zadań naszej szkoły zgłoszonych przez nas dla dzielnicy Lisiniec – zadania 335/337/338/339.

Łączny budżet dzielnicy to 364.210,00zł. Nasze szkolne wnioski są na łączną sumę 85.000,00zł.

Mamy naprawdę wielką szansę przegłosować wszystkie !!!

Głosować może każdy – od noworodka, po najstarszego w dzielnicy seniora. Wystarczy posiadać PESEL i być zameldowanym (na stałe lub czasowo) na Lisińcu.

Pomóżcie tym, którzy sami nie będą w stanie zagłosować…każdy głos jest cenny.

Optymalnym rozwiązaniem wydaje się podział głosów na wszystkie zadania pomiędzy członków rodziny, przyjaciół, znajomych w taki sposób, by każdy z projektów dostał od danej rodziny podobną ilość głosów. Wtedy jest wielka szansa, że przejdą wszystkie projekty i będziemy mogli nie tylko wyremontować otoczenie szkoły, uzyskać system monitoringu wejść/wyjść, ale również wiosną przyszłego roku zorganizować super piknik!

Nie czekajcie na ostatnią chwilę, zagłosujcie już dziś.

Głosowanie na stronach Budżetu Obywatelskiego https://czestochowa.budzet-obywatelski.eu/

 

Zgłoszone projekty:

335.Ogrodzenie Szkoły 13 od strony ul. Wręczyckiej – furtka i brama

Charakter: dzielnicowy

Koszt po weryfikacji: 20 000 zł

Zadanie polega na zamontowaniu furtki/małej bramy przesuwnej (szerokość ca 2,6m) oraz nowej bramy przesuwnej (szerokość ca 5,5m) w miejsce obecnej.

337.Piknik rodzinny/dzielnicowy przy Szkole 13

Charakter: dzielnicowy

Koszt po weryfikacji: 25 000 zł

Zadanie polega na organizacji Pikniku rodzinnego/dzielnicowego. Spotkanie ma na celu integrację społeczności lokalnej, poprzez wspólne spędzenie czasu, gry i zabawy. Podczas pikniku udostępnione byłyby atrakcje typu dmuchańce, trampoliny. Strefa foodtruck pozwoli na skosztowanie przeróżnych potraw i słodyczy. Na zakończenie pikniku przewiduje się plenerowe kino na leżakach.

338.Schody i podjazd przed Szkołą 13

Charakter: dzielnicowy

Koszt po weryfikacji: 15 000 zł

Zadanie polega na remoncie i poszerzeniu obecnego wejścia na teren Szkoły 13 od ul. Wręczyckiej. Główne piesze wejście do szkoły jest w fatalnym stanie technicznym. Dodatkowo, przy okazji remontu można je poszerzyć, ułatwiając wejście oraz wjazd wózkami, rowerami.

339.System kontroli wejść/wyjść – Szkoła Podstawowa 13

Charakter: dzielnicowy

Koszt po weryfikacji: 25 000 zł

Celem zadania jest zakup systemu kontroli wejść/wyjść do/ze szkoły, wraz z brelokami/kartami dla uczniów i kadry. Montaż systemu zapewni szkole większe bezpieczeństwo działania, utrudni dostęp osób postronnych itp.

 

Z poważaniem

Dyrektor Szkoły

Janusz Ferenc