Wymiana polsko-niemiecka

ZAPRASZAMY NA:

Polsko -niemieckie spotkanie w Krzyżowej – MAJ 2019 

W maju 2019 planujemy warsztaty międzykulturowe z niemiecką grupą uczniów ze szkoły w Wennigsen. Warsztaty odbędą się w Centrum Spotkań i Wymiany Młodzieżowej w Krzyżowej pod Wrocławiem w terminie 13-17.05 2019.

Fundacja „Krzyżowa” to uznane w Europie centrum kształcenia w obszarze edukacji międzynarodowej dla młodzieży na rzecz porozumienia europejskiego, które jednocześnie stara się rozwijać nowe metody pracy dydaktycznej. Ważnym elementem działalności Fundacji jest  integracja europejska uwzględniająca wspólne wartości i historię. Fundacja „Krzyżowa” powstała w procesie polsko-niemieckiego pojednania, aby wspierać europejskie porozumienie. 

Grupa uczestnicząca w warsztatach polsko-niemieckich  prowadzonych przez pracujących tam profesjonalistów oprócz ciekawych warsztatów będzie miała również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych!

Sprawy organizacyjne związane z wyjazdem:

·         Koszt pobytu to ok. 66 zł za dobę  (4 doby) i obejmuje już dofinansowanie z

  Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Zostaną tu doliczone jeszcze koszty transportu (pociąg lub autobus) do Fundacji, oraz wycieczki jednodniowej do Wrocławia.

 Zapraszamy chętnych uczniów z klas 3ich G i 8ych SP! 

Wszelkich dodatkowych informacji na ten temat udzielają:

p. Ewa Buszko i p. Michał Karoń.

INFORMACJE W PIGUŁCE NA TEMAT FUNDACJI KRZYŻOWA: Spotkanie młodzieży w Krzyżowej 2019