Znowu na szlaku

Już do tradycji szkolnej należą wrześniowe rajdy integracyjne. W tym roku wystartowaliśmy 24 września 2019 r. Jako pierwsi na szlak wyruszyli uczniowie klas szóstych. W kolejnych dniach, naszym śladem będą podążali  koledzy i koleżanki z pozostałych klas.

Punktualnie o 8.30 wyjechaliśmy autokarem do Konopisk, skąd rozpoczęliśmy naszą wędrówkę. Już na początku trasy czekała nas niespodzianka – wizyta w stadninie koni. Dzięki uprzejmości gospodarzy mogliśmy, naprawdę z bliska, podziwiać te piękne zwierzęta. Niektóre pozwoliły  nam się nawet pogłaskać. Jednak  największe „Achy!” i „Ochy”, głównie ze strony dziewczyn,  zebrały kucyki. Jeden z nich towarzyszył nam nawet przez jakiś czas w drodze. Po wizycie w stadninie koni   udaliśmy się w stronę lasu. Po drodze wielu z nas zbierało grzyby.   Ja znalazłam tylko cztery małe podgrzybki, ale innym szło o wiele lepiej. Droga  minęła nam bardzo szybko, co nas pozytywnie  zaskoczyło. Gdy tylko zobaczyliśmy wodę , wiedzieliśmy, że jesteśmy na miejscu, ponieważ byliśmy tam dwa lata temu. Odłożyliśmy plecaki i pobiegliśmy na boisko, na którym chłopcy rozgrywali później mecz piłki nożnej. W tym czasie nasi kochani wychowawcy przygotowali nam kiełbaski z grilla. Były bardzo pyszne!  I znowu był czas na  zabawę, grę, rozmowy z kolegami i koleżankami …

W końcu nadszedł czas powrotu. Chociaż byliśmy trochę zmęczeni, wracaliśmy bardzo szczęśliwi i zadowoleni. Wyjazd na rajd był bardzo udany. Chciałabym, aby takie formy spędzania czasu odbywały się częściej 🙂

Joanna Pilis