Zaprosiliśmy gości do „Trzynastki”

We wtorek. 25 lutego mieliśmy olbrzymią przyjemność gościć w naszej szkole wszystkich tych, którzy chcieli zobaczyć, jak wygląda dzień powszedni i codzienna praca w SP nr 13. I od razu musimy się pochwalić! Liczba osób, którzy zainteresowali się naszą ofertą i pojawili się w szkole była naprawdę spora !
Podczas Dnia Otwartego staraliśmy się pokazać atuty „Trzynastki”: jak szkoła jest wyposażona, jak wyglądają zajęcia w klasach młodszych, co uczniowie robią na zajęciach dwujęzycznych i jak ćwiczą w klasach sportowych. Rodzice i ich dzieci mogli przespacerować się po korytarzach i salach naszej szkoły i obserwować, w jaki sposób kształcimy i co mamy do zaoferowania.
Zacznijmy od tych najmłodszych. Od grup przedszkolnych. Z myślą o nich zajęcia przygotowały: p. Justyna Bednarska, Anna Cudak, Ewa Gudowska i Monika Pankowska. Dla maluchów odbyły się m.in. zajęcia z origami.
Przyszli pierwszoklasiści uczestniczyli w zajęciach edukacji wczesnoszkolnej. Dzięki lekcji dowiedzieli się, jaką rolę w życiu człowieka pełnią psy, poznali fragment zabawnej lektury „Pięciopsiaczki”, a za pomocą odgłosów i ruchów naśladowali różne zwierzęta.
Dzieci wzięły także udział w lekcji języka niemieckiego, w trakcie której poznały nazwy części ciała w tymże języku. Nauczycielki SP nr 13 przygotowały także – dla tej grupy wiekowej – zajęcia „Matematyka na wesoło” oraz warsztaty plastyczne. Na tych ostatnich można było nauczyć się, jak wykonać maskę karnawałową.
W zajęcia dla pierwszoklasistów zaangażowane były: Dorota Stanek, Barbara Jezierska, Anna Adamowska, Iwona Bukowska, Barbara Moroz, Ewa Buszko, Elżbieta Grabowska i Magdalena Ziółkowska.
Kandydaci do nauki w klasach sportowych mogli obserwować zajęcia sportowe, które prowadził p. Leszek Matyja. Z myślą o dzieciach, których rodzice chcieliby postawić na aktywność fizyczną już od najmłodszych lat, zajęcia prowadziły: p. Edyta Gurba, p. Marta Wiśniewska i p. Celina Matyja.
Staramy się o to, aby utworzyć klasę sportową dla pierwszoklasistów!
W „Trzynastce” uczymy także dwujęzycznie. Z myślą o kandydatach do VII klasy (dwujęzycznej) lekcję chemii w języku angielskim przeprowadziła p. Elżbieta Kaczmarek, a lekcję biologii , także w języku angielskim, p. Małgorzata Miniak.
Ci, którzy będą starali się sprawdzić w klasie dwujęzycznej, mogli wziąć udział w konkursie języka angielskiego. Dla obecnych szóstoklasistów przygotowały go p. Marta Konopa i Barbara Janicka.
Podczas Dnia Otwartego można było także zapoznać się z dorobkiem projektów europejskich prowadzonych w naszej szkole. Na wszystkie pytania na ten temat chętnie odpowiedzi udzielał p. Michał Karoń.
Kto chciał, mógł zobaczyć, jak wygląda świetlica szkolna i rozłożony tam dywan interaktywny, odwiedzić bibliotekę, zerknąć do sal lekcyjnych.
Każdy, kto się u nas pojawił, dostawał konkretną informację, co dzieje się w szkole, jak wygląda tutaj nauka i jakie są osiągnięcia uczniów „Trzynastki”.
Niezdecydowanych zachęcamy! W „Trzynastce” uczymy na wysokim poziomie i tutaj Państwa dziecko będzie bezpieczne
cw. Współpraca: aa, bj, sb.
Zdjęcia. Marika Kuździeń, bj, sb.