Zapal się na niebiesko

W dniu 3 kwietnia w ramach obchodów Światowego Dnia Autyzmu uczniowie naszej szkoły w ramach solidarności przyłączyli się do akcji „Zapal się na niebiesko”. Kolor niebieski zdecydowanie wyróżniał się w salach i korytarzach . Młodsze klasy zaangażowały się w wykonanie plakatów plastycznych. Uczniowie wzięli również udział w przygotowanej zabawie. Zadanie polegało na ułożeniu hasła z sylab rozwieszonych na ścianach korytarzy szkoły. Zabawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Hasło, które należało ułożyć to: ” Każdy inny, każdy wyjątkowy, słowa lepszy, gorszy wyrzuć ze swej głowy”. Aby poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą autyzmu na stoliku pojawiły się ulotki z kodem QR, który to uczniowie mogli zeskanować, by obejrzeć film dotyczący spektrum autyzmu. Wszystkim zaangażowanym, dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły dziękujemy. Mamy nadzieję, że temat spektrum autyzmu stał nam się bliższy, bo pamiętajcie ” Kto się oswoi, ten się nie boi.”