Zajęcia świetlicowe – „Znaczenie spożywania warzyw”

W dniu 29.03.2017r uczniowie z klas I, II, III przebywający na świetlicy szkolnej wzięli udział w zorganizowanych zajęciach na temat: „ Znaczenie spożywania warzyw”. Dużymi krokami wkroczyła do nas wiosna , można kupić wiele nowalijek. Dzieci miały okazję zapoznać się z licznymi warzywami uprawianymi w Polsce . Dowiedziały się , że ogrody w których rosną warzywa to warzywniki . Podczas zajęć uczniowie układali hasła z rozsypanek  dotyczących spożywania Świeżych warzyw . Uczniowie rozwiązywali zagadki o warzywach . Poznały właściwości lecznicze warzyw. Dowiedziały się jakie witaminy znajdują się w różnych warzywach i za co są te witaminy odpowiedzialne w organizmie. Trzeba przyznać ,że uczniowie świetnie się bawili. Bawiąc się zdobywali bardzo ważną wiedzę dla zdrowia człowieka.

Zajęcia prowadziła : p. Małgorzata Zalejska- Chaba

2 3

3 5