„ Z grzybami smacznie i zdrowo”

29 września 2014 r. uczniowie klasy IV b uczestniczyli w projekcie edukacyjnym realizowanym przez Częstochowski Oddział Przewodników PTTK im. Jana Długosza i Urząd Miasta Częstochowy.

Ciekawe zajęcia odbyły się w Nadleśnictwie Złoty Potok. Uczniowie wysłuchali wykładu leśniczego, obejrzeli interesujący film przyrodniczy oraz podziwiali wystawę zwierząt i ptaków występujących w tutejszych lasach.

Podczas drugiej, praktycznej części zajęć uczniowie poznali ścieżki dydaktyczne w lesie. Pani leśniczy dokładnie opowiadała o warstwach lasu i różnych gatunkach drzew. Wyjaśniła także uczniom, które grzyby można zbierać, a których należy unikać. Każdy uczestnik programu edukacyjnego otrzymał ładny i przydatny „ Praktyczny przewodnik grzybiarza”. Impreza zakończyła się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.