XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W dniach 29.05. – 05.06.2016r. w całym kraju trwa XV już Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Jego celem jest oczywiście popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, która dodatkowo stanowi jeden z tegorocznych priorytetów MEN.

Nasza szkoła aktywnie włączyła się w tę ważną akcję popieraną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy IIb w poniedziałek – 30 maja – wzięli udział w warsztatach literacko – plastycznych „Sny psa Burka”, zorganizowanych w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej . Część pierwszą stanowiło autorskie spotkanie z częstochowską pisarką Małgorzatą Wójcik, podczas którego dzieci miały okazję wysłuchać jej nowych, jeszcze nie publikowanych utworów. Kontynuacją spotkania były warsztaty plastyczne. Spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze, a dzieci i p. M. Wójcik dzielili się pomysłami, stanowili dla siebie wzajemną inspirację. Być może pomysły naszych drugoklasistów przyczynią się do powstania kolejnych przygód psa Burka?

1. M. Wójcik przyjęła też zaproszenie do naszej szkoły, które zaplanowane zostało na początek nowego roku szkolnego. Będziemy czekać z niecierpliwością!

Małgorzata Krasoń

Dorota Stanek