Z wizytą u „Częstochowskich Lwów”

Włókniarz Częstochowa i sport żużlowy ma wielu fanów wśród uczniów naszej szkoły . Uczniowie klasy 4 C udali się z wizytą do siedziby „Częstochowskich Lwów ”
W dniu 09.11.2021r. uczniowie klasy 4c wybrali się na wycieczkę na stadion żużlowy do siedziby klubu Włókniarz Częstochowa. Wycieczka została zorganizowana dzięki Panu Jarosławowi Dymkowi , który jest tatą naszej uczennicy. Na stadionie czekało na nas wiele niespodzianek. Uczniowie spotkali się z jednym z najlepszych zawodników młodego pokolenia w Polsce z Panem Mateuszem Świdnickim. Pan Mateusz opowiadał naszym uczniom o „czarnym sporcie” i chętnie odpowiadał na wszystkie pytania. Uczniowie mogli obejrzeć z bliska park maszyn, wejść na wierzę sędziowską poczuć zapach „palonej gumy” i usiąść na żużlowym motorze. Każdy mógł sobie zrobić zdjęcie z maskotką klubu, a na koniec otrzymał w prezencie klubowe upominki . Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i z wielkimi emocjami.
A.S