Witaj przygodo!

Wreszcie nadszedł ten dzień! Dzień wycieczki. Bardzo się ucieszyłam. Tyle dni na to czekałam. Zbiórka klasy 4b i 4a była o 7.30 przed szkołą i kwadrans później wyruszyliśmy w kierunku Opola.

Jako pierwszy w planie naszej wycieczki był zamek w Mosznej. Piękny, malowniczy, jak z bajki. Słynie z 99 wież i rozległego parku z kilkusetletnimi dębami i lipami. Kto go nie widział, musi zobaczyć.

Po zamku oprowadzała nas bardzo sympatyczna pani przewodnik. Poznaliśmy wiele tajemnic i ciekawych historii, które skrywane są w murach zamku. Doświadczyliśmy tam wielu atrakcji. Jedną z nich była – Bitwa na miecze. Dobrani w pary toczyliśmy ze sobą pojedynki. Inną atrakcją była – Czarodziejska czapka. Zabawa polegała na tym, że osoba, której założona została na głowę czapka, dostawała przydział do odpowiedniego domu.

Drugim punktem wycieczki był skansen – Muzeum Wsi Opolskiej. Widzieliśmy tam wiele starych zagród, chat, drewnianą kapliczkę, młyn wodny, wiatrak i kuźnię. W kuźni spotkaliśmy kowala, który opowiedział nam o swojej pracy i pokazał, na czym polega jego praca. Zwiedziliśmy również szkołę z początków XX wieku, w której zobaczyliśmy, jak wyglądała nauka w tamtych czasach.

Wycieczka była bardzo udana i przez cały czas nikomu nie schodził uśmiech z twarzy.

Julia Cykowska