„Wielka Liga Czytelników” półfinał !!!

Uczniowie klasy IIIc ( Igor Figurny, Mateusz Kubczyk) i VIa  (Tymoteusz Kot, Michał Kubajak, Jan Kuźnik) wzięli udział w półfinale Ogólnopolskiego Konkursu „ Wielka Liga Czytelników”, który odbył się 21 kwietnia 2017r.w Katowicach. Zgromadził on wielką rzeszę  pasjonatów czytania i miłośników literatury. W wojewódzkim etapie wzięły udział drużyny z 105 szkół  i bibliotek województwa śląskiego. Rozwiązywano test ze znajomości następujących lektur : klasy I-III B. Ostrowska „Bohaterski Miś”, klasy IV-VI A. Szklarski „Tomek na Czarnym Lądzie”.

I jak mówili uczestnicy : „Nie należał on do najłatwiejszych”.

Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki.

Gratuluję chłopcom wytrwałości, zaangażowania i rozwijania pasji czytelniczej.

Składam podziękowania wszystkim rodzicom, którzy podjęli się trudu rozwijania pasji czytania książek u swoich dzieci, przystępując do projektu „Wielkiej Ligi Czytelników”.

Monika Boral – koordynator projektu „Wielka Liga Czytelników”