Warsztaty Małego Misjonarza

11 listopada w domu Sióstr Karmelitanek na ul. Poznańskiej obyło się spotkanie dzieci z Koła misyjnego z klas IIIa , Va i Vc.
Dzieci zwiedziły klasztor Sióstr, z jego centralnym miejscem – kaplicą, w której podczas modlitwy powierzyły Panu Bogu siebie i swoje rodziny oraz prosiły o błogosławieństwo na całe spotkanie. Następnie miały miejsce Warsztaty Małego Misjonarza. Zadanie warsztatowe było trudne, ale nasze dzieci poradziły sobie z nim wzorowo. Najpierw mieszały piasek z farbami i wodą, piekły go w piekarniku, a potem wyklejały nim otrzymane obrazki. Ponieważ na obrazkach były papugi, dzieci w albumach z ptakami świata mogły pooglądać różne gatunki papug, dowiedzieć się gdzie występują i jakie mają charakterystyczne cechy. Prace udały się dzieciom bajecznie nie tylko dzięki bajecznym kolorom papug, ale także dzięki bajecznej współpracy i wzajemnej pomocy. Podczas spotkania dzieci oglądały także film o Papieskim Dziele Misyjnym Dzieci oraz zdjęcia misyjne z Burkina Faso w Afryce. Nie zabrakło także smacznego posiłku, który dzieci same sobie przygotowały. Spotkanie zakończyliśmy modlitwą w intencji misji i misjonarzy.

DSC01097DSC01115DSC01124DSC01114DSC01091DSC01229(2)DSC01120