WARSZTATY KOŁA BIBLIJNO – MISYJNEGO Bal Wszystkich Świętych!!!

11 listopada już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły spotkali się na warsztatach w domu Sióstr Karmelitanek. Tym razem spotkanie nawiązywało do Uroczystości Wszystkich Świętych. Uczestnicy spotkania mieli przebrać się za wybranego świętego i przygotować kilka informacji o danym świętym. Niektórzy wspaniale wywiązali się z tego zadania. Gratulujemy pomysłu, kreatywności i zaangażowania.

Spotkanie rozpoczęło się prezentacją świętych. Byli wśród nas Aniołowie (ich było najwięcej), był święty Józef w dwóch odsłonach, jak również święta królowa Jadwiga, święty Mikołaj i święty Maksymilian Maria Kolbe. Jak na dobrym balu przystało nie zabrakło również tańców.  Podczas naszej zabawy odbył się także teleturniej: „Poznaj Mieszkańców Nieba”. Uczestnicy spotkania byli podzieleni na trzy drużyny, które rywalizowały ze sobą, wykonując różne zadania m.in. Memory o Świętych Karmelu, puzzle „Matka Boża Szkaplerzna i święty Szymon Stock” oraz historia błogosławionej Marii Teresy Scrilli w obrazkach. Najwięcej punktów – cukierków zdobywała ta grupa, która najszybciej wykonała zadanie. Dzieci z wielkim zaangażowaniem podeszły do tych konkurencji, by zdobyć jak najwięcej słodkości.  Na koniec było też zadanie sprawnościowe z chustą polegające na jak najszybszym wprowadzeniu kulki po wyznaczonym kolorze do celu. Po wszystkich wyczerpujących zmaganiach był czas na odpoczynek i pokrzepienie się własnoręcznie przygotowanym posiłkiem. Tym razem były to zapiekanki i oczywiście słodkie „co nie co” przygotowane przez rodziców za co wszystkim serdecznie dziękujemy J.

Spotkanie zakończyliśmy modlitwą powierzając naszą Ojczyznę i nasze rodziny wstawiennictwu błogosławionej Marii Teresy Scrilli – założycielki Sióstr Karmelitanek. Ucałowaliśmy także relikwie Błogosławionej.

Uśmiech na twarzach dzieci to dowód na to, że zabawa była udana. Kolejne warsztaty już w krótce. Do zobaczenia J s. Katarzyna