VI Międzyszkolny Konkurs Literacki „Kiedy myślę Ojczyzna …”

Świętujemy w tym roku setną rocznicę odzyskania niepodległości.

Kolejne dziesięciolecia wolności naszej Ojczyzny naznaczane były przez osiągnięcia, z których jesteśmy dumni, ale i chwile klęski. Co czeka Polskę w przyszłości? Czego moglibyśmy życzyć naszej Ojczyźnie dziś?

W naszej szkole pod koniec  października odbył się Międzyszkolny Konkurs Literacki „Kiedy myślę Ojczyzna…”. Była to już szósta edycja zmagań literackich, nad którymi, tak jak corocznie, honorowy patronat sprawował ksiądz biskup Antoni Długosz.

 W tym roku konkurs przybrał formę „Życzeń dla Polski”. Zachęcał uczniów do  rozważań i złożenia, w formie literackiej, życzeń Jubilatce – Ojczyźnie w przeddzień jej szczególnego święta – 100 rocznicy odzyskania wolności. Wśród nadesłanych prac w dniu 5 listopada komisja konkursowa wyłoniła zdobywców nagród i wyróżnień.

W gronie tym znaleźli się:

Julia Kazik, SP nr 49 w Częstochowie,

Izabela Skrzypczyk, SP nr 49 w Częstochowie,

Magdalena Tracz, SP nr 13 w Częstochowie,

Rozalia Zymek, SP nr 1 w Częstochowie,

Julia Wierus, SP nr 13 w Częstochowie.

O przyznanych miejscach laureaci zostaną poinformowani w dniu rozdania wyróżnień, nagród i dyplomów, które nastąpi 9 listopada podczas uroczystej akademii w naszej szkole.

Organizatorzy składają gorące podziękowania wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom. Różnorodność podejścia do tematu, rozważania i refleksje, które zawarte zostały Waszych pracach są świadectwem tego, jak ważna jest dla nas Ojczyzna.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na uroczyste podsumowanie w dniu 9 listopada!

 

MK