Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników szkolnej biblioteki

W piątek 12 kwietnia uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w uroczystości przyjęcia ich w poczet czytelników szkolnej biblioteki. Tego dnia w bibliotece było mnóstwo gości – odwiedzili ją jedni z najmłodszych uczniów naszej szkoły, dyrekcja oraz wspaniali aktorzy. Było wesoło i kolorowo. Wszyscy mieli okazję obejrzeć niepowtarzalny spektakl z udziałem bajkowych postaci, które wypowiadały prośby książek, zadawały dzieciom zagadki i rozdawały cukierki. Spośród bajkowych bohaterów do biblioteki zawitały następujące postacie: Alibaba, Alladyn, Dziewczynka z zapałkami, Kopciuszek, Wróżka, Krasnoludki oraz Pani Książka. W te role wcielili się uczniowie z klasy 6a i 5c pod kierunkiem Pani Anety Wietechy. Po przedstawieniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelników szkolnej biblioteki. Pan dyrektor i Pani dyrektor symbolicznie pasowali naszych najważniejszych gości z klas pierwszych na czytelników. Dzieci dowiedziały się również w jaki sposób należy dbać o książki, jakie książki mogą wypożyczyć z naszej biblioteki oraz jak ważne jest czytanie już od najmłodszych lat. Każdy z uczestników uroczystości otrzymał pamiątkową książkę przygotowaną specjalnie na tą okazję oraz niepowtarzalną, ręcznie wykonaną przez absolwentkę naszej szkoły zakładkę do książki. Ten dzień był ekscytujący i pełen pozytywnych emocji. Mamy nadzieję, że zostanie na długo zapamiętany przez naszych czytelników.