Tydzień Wychowania

Od 11 września w naszej szkole przeżywaliśmy Tydzień Wychowania pod hasłem: „Maryja wychowawczynią pokoleń”, obchodzony w Polsce już po raz siódmy. Z tej okazji była przygotowana gazetka przybliżająca nam temat wychowania i rolę wychowawcy w życiu wychowanka. Na zakończenie tego tygodnia w domu zakonnym Sióstr Karmelitanek na ul. Poznańskiej odbyło się spotkanie dzieci z Koła Misyjnego naszej szkoły. Wzięło w nim udział 17 dzieci w większości z IV klas. Podczas tego spotkania dzieci miały okazję lepiej poznać św. Stanisława Kostkę – patrona dzieci i młodzieży, przygotowując teatr kukiełek o Jego życiu. Zadaniem uczestników spotkania było przygotowanie kukiełki bohatera teatrzyku, a następnie odegranie wyznaczonej roli. Po przedstawieniu przyszedł czas na sprawdzenie, co z życia świętego Stanisława udało się zapamiętać. Podczas quizu dzieci odpowiadały na pytania, wybierając odpowiedni kolor na chuście. Pogoda nie dopisała, więc piekarnik i kiełbaski grillowe zastąpiły nam ognisko. Podczas spotkania w kaplicy Sióstr dzieci przez wstawiennictwo św. Stanisława, modliły się za swoich rodziców, wychowawców i nauczycieli. Spotkanie zakończyło się różnymi zabawami z chustą. Trudno powiedzieć, czy się udało. Uśmiech na twarzach dzieci i pytania: Kiedy kolejne spotkanie? mówią same za siebie.

12 34 56 78 1110