Szkolne Kluby Bezpieczeństwa

LOGO_SKB(4)

Szkolne Kluby Bezpieczeństwa to projekt przeznaczony dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych w całej Polsce. Udział w nim jest całkowicie BEZPŁATNY, a ilość członków Klubu nieograniczona.
Celem Szkolnych Klubów Bezpieczeństwa jest aktywne działanie na rzecz ekologii i poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród lokalnej społeczności – w szkole, jak i poza nią.
SKB to możliwość wykorzystania teoretycznej wiedzy z zakresu ekologii i wychowania komunikacyjnego w praktycznym działaniu!
Członkowie klubu mogą np. organizować lokalne happeningi i akcje ulotkowe, prezentować na forum szkoły najważniejsze zagadnienia poświęcone bezpieczeństwu ruchu drogowego z pomocą policji lub straży miejskiej czy też samodzielnie przeprowadzić szkolną akcję pt. „Detektyw bezpieczeństwa – czy nasza szkoła jest bezpieczna?”. Kluby same decydują, jakie działania będą organizować.

Uczniowie SKB wybrali szkolnego „Detektywa” i opracowali plan działania:
– współpraca ze Strażą Miejską
– współpraca z Kołem Turystycznym
– zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej
– zajęcia z zasad zachowania bezpieczeństwa podczas podróży, wypoczynku    letniego i zimowego
– doskonalenie umiejętności jazdy rowerem,
– prowadzenie szeregu akcji związanych z bezpieczeństwem.

W ramach działalności klubu uczniowie klas IV i V przygotowali wiersze na temat bezpieczeństwo uczniów w czasie ferii zimowych . Najciekawszy utwór weźmie udział w ogólnopolskim konkursie.

Przygotowaliśmy również ulotki dla dzieci na temat bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych.

Została wykonana gazetka z informacją o klubie SKB.

Odbył się konkurs o bezpieczeństwie w ruchu drogowym dla klas II-III oraz IV-VI

Opiekun SKB:
mgr inż. Ewa Białas