Święto Niepodległości – muzyczna lekcja historii

8 listopada klasy: IIIb i IIIc zaprosiły uczniów klas młodszych na muzyczną lekcję historii. Uczniowie śpiewająco przedstawili swoim kolegom i koleżankom czasy niewoli i odzyskania niepodległości. Całą inscenizację uświetniły układy taneczne dodające wyjątkowego charakteru temu spotkaniu. Stroje i szarfy w barwach narodowych spotęgowały wzruszenie i emocje  widzów.

Puentą spotkania okazały się słowa piosenki:

,,Co to jest niepodległość

teraz wiem już na pewno.

Każde dziecko dziś woła

to polski dom, polska szkoła”.

Na zakończenie występu uczniowie z pełnym zaangażowaniem i przekonaniem wyśpiewali słowa piosenki:

,,Dziecko to taki patriota mały

na co dzień, a nie od święta…”

Ale to jeszcze nie wszystko…

Trzecioklasiści zaprezentowali swój pokaz artystyczny nie tylko szkolnej społeczności. 22 listopada udali się do Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Wesołej w Częstochowie, aby wystąpić przed jego pensjonariuszkami. Dla dzieci była to nie tylko prezentacja swoich umiejętności, lecz przede wszystkim praktyczna lekcja tolerancji i wrażliwości na drugiego człowieka.

Organizatorzy: A. Adamowska, I. Bukowska – Turska