Święto Niepodległości

11 listopada to szczególna data w historii Polski – dzień odzyskania niepodległości. W tym roku przypada 98. rocznica tego podniosłego wydarzenia. Pragnąc je uczcić, uczniowie naszej szkoły przygotowali akademię. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością ks. biskup Antoni Długosz, proboszcz naszej parafii, ks. Janusz Wojtyla oraz zaproszeni uczniowie wraz z nauczycielami częstochowskich szkół. Przybyli na uroczystość wzięli udział w lekcji historii, podczas której przedstawiono trudną i bolesną historię naszej Ojczyzny oraz radosny czas odzyskania wolności. Przez scenę przewijały się obrazy i bohaterowie najważniejszych wydarzeń, kiedy Polska na długie 123 lata straciła niepodległość. Niezwykły charakter spotkania podkreślił występ szkolnego chóru.

Podczas uroczystości dokonano podsumowania i wręczono nagrody laureatom dwóch międzyszkolnych konkursów: literackiego „Kiedy myślę Ojczyzna …” i historycznego „Drogi do niepodległości”, którym od lat patronuje ks. biskup Antoni Długosz. Jego wystąpienie, połączone z tańcem i śpiewem, stało się już tradycją obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole.