SUKCESY NASZYCH SPORTOWCÓW

KOSZYKÓWKA:
Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły nie zawiodła. W rozgrywkach o Mistrzostwo Częstochowy Szkół Podstawowych zajęła
I miejsce, co dało jej awans do turnieju na szczeblu rejonowym. I tutaj znowu sukces – po zaciętej walce w meczu z koszykarkami z Czarnego Lasu, zdobyliśmy tytuł Mistrza Rejonu Częstochowskiego, przechodząc do rozgrywek wojewódzkich. Niestety zespoły ze śląskich szkół okazały się świetnie przygotowane, stąd ostatecznie zajęliśmy IV miejsce. Gratulujemy dziewczętom i opiekunowi sukcesów, których brakowało w ciągu ostatnich lat.
TENIS STOŁOWY:
Zajęcia sportowe z tenisa stołowego gromadzą wielu uczniów z naszej szkoły, część z nich ćwiczy również w domach, przy okazji spotkań koleżeńskich. Trzech najlepszych „ping-ponga” reprezentowało naszą szkołę w rozgrywkach o Mistrzostwo Częstochowy Szkół Podstawowych. Cały turniej układał się bardzo pomyślnie, niestety w fazie końcowej zabrakło odrobiny szczęścia, by stanąć na podium. Zajęliśmy drużynowo IV miejsce, najlepsi indywidualnie byli:
Matusz Waloch VI c – IV miejsce
Piotrek Polis VI c – VI miejsce
PIŁKA RĘCZNA:
Zakończyły się rozgrywki o Mistrzostwo Częstochowy Szkół Podstawowych w piłce ręcznej dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła III miejsce, przegrywając dwiema bramkami mecz o srebrny medal. Piłkarki wystąpiły w składzie: Julia Buszko, Ania Śliwakowska, Karolina Wołek, Dominika Grad, Emilia Pluta, Marysia Cichoń, Natalia Gryglewska.
PŁYWANIE:
Fakt, że nie posiadamy krytej pływalni, nie przeszkadza w osiąganiu sukcesów w tej dyscyplinie sportu. W tym roku szkolnym mamy troje medalistów Mistrzostw Częstochowy Szkół Podstawowych:

Julia Owczarek IV b – złoty medal i I miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym.
Mikołaj Kurek II b – brązowy medal i III miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym.
Aleksy Bańka V a – brązowy medal i III miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!