SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA

Akcja Clean Up the World jest programem publicznej edukacji ekologicznej. Corocznie inspiruje ok. 40 mln osób na całym świecie do codziennego dbania o swoje środowisko.

Tegoroczna akcja „Sprzątania świata” odbyła się pod hasłem NIE ŚMIECIMY-SPRZĄTAMY-ZMIENIAMY.

Dzieci ze świetlicy SP 13 bardzo aktywnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach organizowanych przez nauczycieli. Najpierw wykonany został plakat promujący akcje i pierwsze ilustracje. Z każdym dniem rysunków przybywało. Odbyły się pogadanki na temat : „W jaki sposób segregujemy śmieci?” ,” Co zrobić aby śmieci było mniej?” Dzieci rozwiązywały również krzyżówki, rebusy i quizy.

Posprzątany został także nasz „mały świat” czyli teren dookoła szkoły. Dzieci z wielkim zaangażowaniem włączyły się w tą akcję, rozumiejąc jak ważne dla nas wszystkich jest czyste środowisko.

S B-G