Spotkanie z Misjonarzem

W poniedziałek 23 listopada 2015 r. w naszej szkole gościliśmy Ojca Roberta Skup ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się na czym polega praca misjonarza. Zobaczyliśmy wiele ciekawych zdjęć z krajów misyjnych, między innymi z Kamerunu i Madagaskaru. Ojciec uczył dzieci powitań w różnych językach. Śpiewał także piosenki – dobrze, że po polsku. Dzięki temu wszyscy je rozumieliśmy i włączyliśmy się do wspólnego śpiewania. Podczas spotkania okazało się, że nasi uczniowie (a także nauczyciele) potrafią doskonale poruszać się w rytmie afrykańskich pieśni. Ojciec Robert zdobył ogromną sympatię naszych dzieci ze względu na swoją bezpośredniość, poczucie humoru i zapał misyjny. Na zakończenie uczniowie z kół misyjnych prowadzonych przez s. Agnieszkę i p. Martynę wręczyli Ojcu Misjonarzowi wykonane przez siebie prace. Każdy z uczestników spotkania otrzymał od Ojca pamiątkowy obrazek.
„Koła misyjne” z naszej szkoły pomagały Ojcu Robertowi zbierać ofiary na misje. Rozprowadzały kalendarze misyjne w naszej parafii. Uczniowie zostali obdarowani kalendarzami misyjnymi.
Dziękujemy Ojcu Robertowi za przyjazd do naszej szkoły. Życzymy radości i wiele sił potrzebnych w pracy misyjnej.

pozio2poz 3poz1poz 4poz 5