II SPOTKANIE NA OLIMPIE

Dnia 29 kwietnia 2015 roku w naszej szkole odbył się II Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny „Spotkanie na Olimpie”,  zorganizowany przez panią Agnieszkę Dawczyk i panią Magdalenę Kubicką.

Konkurs, podobnie jak w zeszłym roku, cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział dziesięć dwuosobowych drużyn z częstochowskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. Vc – Mikołaj Gliński i Jakub Tyliński.

Zespoły rywalizowały ze sobą w dziewięciu konkurencjach sprawdzających znajomość mitów greckich, związków frazeologicznych, a także wizerunków bogów greckich i ich atrybutów. Pisemne zmagania konkursowe przedzielone były prezentacjami multimedialnymi. Zadaniem finałowym było odgadnięcie tytułu tajemniczo zakrytego obrazu.

Oczekiwanie na wyniki uprzyjemnił uczestnikom poczęstunek przygotowany przez organizatorów. Laureatami zostały następujące szkoły:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 19

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 26

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 42

Dyplomy i nagrody książkowe zostały wręczone zwycięzcom przez panią dyrektor – Iwonę Olszówkę.

20150429_113841 20150429_113415 20150429_103749