W naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Było przeznaczone dla klas O – III i dotyczyło tematów: „Bezpieczeństwo w kontaktach z nieznajomymi” i „Jak prawidłowo reagować na psy”. Spotkanie było połączone z prezentacją multimedialną i cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci. Odbyło się w dwóch turach 21.04.2015r. i 22.05.2015r. Szczególne zainteresowanie wzbudził pies Aza towarzyszący policjantom. Dzieci poznały zasady zachowania się w stosunku do obcych. Aby łatwiej było dzieciom wyobrazić sobie takie sytuacje, policjanci pokazali w prezentacji multimedialnej konkretne przykłady prawidłowych zachowań w stosunku do nieznajomych. Uczniowie demonstrowali również, naśladując policjantów, poprawne reakcje w stosunku do psów, tak aby nie wzbudzać ich agresji. Na zakończenie spotkania p. Dyrektor Iwona Olszówka podziękowała serdecznie gościom i wręczyła pamiątkowe podziękowania w formie dyplomów.

Organizatorzy: Edyta Zgardowska i Justyna Matlęga.