Sportowy sukces naszej szkoły!

W ramach współzawodnictwa sportowego szkół organizowanego przez Szkolny Związek Sportowy w Częstochowie nasza szkoła odnotowała w tym roku szkolnym wspaniały rezultat.

W ubiegły piątek w Rauszu Miejskim  w obecności Wiceprezydenta Miasta Częstochowy  Andrzeja Szewińskiego i dyrektorów  szkół , działacze Szkolnego Związku Sportowego  wręczyli uczniom oraz nauczycielom wyróżnionych szkół, puchary i dyplomy za wyniki całorocznej rywalizacji sportowej we wszystkich dyscyplinach ujętych w programie współzawodnictwa sportowego na terenie miasta w roku szkolnym 2018/2019.

Nasza szkoła odniosła w tej rywalizacji wspaniały sukces, jeden z najlepszych rezultatów w historii naszego współzawodnictwa. We wszystkich kategoriach nasza szkoła uplasowała się w gronie nagrodzonych , czyli na miejscach od 1 do 6. Rywalizacja wśród startujących szkół była ogromna i trwała do ostatniej konkurencji. We wszystkich kategoriach sklasyfikowano ponad 50  szkół z terenu całego miasta. I tak:

w Igrzyskach Młodzieży w kategorii dziewcząt uzyskaliśmy 38 pkt.  i zajęliśmy 5 miejsce;

w Igrzyskach Młodzieży w kategorii  chłopców uzyskaliśmy 43 pkt. i zajęliśmy 5 miejsce;

w Igrzyskach Dzieci w kategorii dziewcząt uzyskaliśmy 51 pkt. i zajęliśmy 1 miejsce;

w Igrzyskach Dzieci w kategorii chłopców uzyskaliśmy 49 pkt. i zajęliśmy 1 miejsce.

Mając na uwadze wszystkie kategorie i wyniki innych szkół to nasza „trzynastka” uzyskała najlepszy wynik sportowy w Częstochowie. To wspaniały sukces naszych uczniów i nauczycieli zaangażowanych w rywalizację na szkolnych arenach sportowych . Gratulacje!!!

MW