„SPORTOWCY NA START”

Wraz z nowym rokiem szkolnym ruszyły zmagania sportowców na szczeblu miejskim według kalendarza Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Długą listę występów otworzyły zawody plenerowe- sztafetowe biegi przełajowe i piłka nożna.

Rozpoczęliśmy dobrze- w pierwszej imprezie, mimo fatalnych warunków pogodowych, dziewczęta z naszej szkoły wywalczyły premiowane VI miejsce.
Piłkarze nożni po serii meczów w rundzie eliminacyjnej i półfinałach zajęli V miejsce.
Przed nami Mistrzostwa Szkoły w Grach Zespołowych i przygotowania do udziału w kolejnych zawodach sportowych na terenie miasta.
Nasi reprezentanci:
a) Sztafetowe biegi przełajowe
Paulina Mazur Vc
Natalia Owczarek Vc
Amelia Mszyca Vb
Weronika Otrębska Va
Beata Barasińska VIa
Natalia Kwaśniak VIc

b) Piłka nożna
Emil Janik VIc
Adam Bańka Iva
Kacper Sukiennik VIc
Sebastian Anioł VIc
Mateusz Narolski VIb
Mateusz Białek VIb
Norbert Galicki VIc

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj formę” realizowany jest w naszej szkole już VIII – mą edycję. Jego celem jest kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród uczniów poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i właściwego odżywiania.
W trakcie trwania roku szkolnego organizowane są akcje i imprezy promujące zdrowy styl życia m. in. Warsztaty kulinarne, konkursy wiedzy, Targi Zdrowej Żywności, wystawy fotograficzne i plastyczne, pogadanki, szkolenia, imprezy sportowe, rajdy i wycieczki.
Do udziału angażujemy uczniów z klas IV – VI.
Harmonogram imprez opracowują nauczyciele wf – u. Bieżące informacje o tym co się wydarzyło można znaleźć na stronie internetowej szkoły w zakładce „Trzymaj formę” i na tablicy przy głównym korytarzu szkolnym.
Zapraszamy rodziców do aktywnego udziału w naszych akcjach.

sportowcy01