Spektakl ekologiczny dla klas I-III

19 listopada 2019r. uczniowie klas 0-III uczestniczyli w spektaklu ekologicznym pt. „Wywrócona bajka o Kapturku”, na który zostali zaproszeni przez Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. Zo.o w Suboczynie. Spektakl został przygotowany przez aktorów Teatru Kultureska z Krakowa w ramach projektu „eko_Częstochowa”, współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy.

Zabawna historia owieczki Poli zaskakiwała i bawiła dzieci. Ekspresyjna choreografia, wyjątkowe efekty świetlne i specjalne przykuwały ich uwagę do samego końca. Spektakl zakończył konkurs, w którym wybrani uczniowie wykazali się wiedzą ekologiczną.

Dzięki udziałowi w spektaklu dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat segregacji odpadów, sposobów unikania ich powstawania oraz możliwościach ponownego ich wykorzystania. A wszystko dzięki dobrej zabawie.

B.J