Rusza „Wielka Liga Czytelników”

www.wielka-liga.pl

„Wielka Liga Czytelników”

„Najlepszą rzeczą jaką rodzice mogą zrobić dla szczęścia i przyszłości swego dziecka, jest codzienne głośne czytanie mu dla przyjemności i radykalne ograniczenie telewizji”

1. Koźmińska, E. Olszewska „Wychowanie przez czytanie”

Głównym celem projektu „Wielka Liga Czytelników” jest tworzenie mody na czytanie wśród dzieci i młodzieży oraz wspólną zabawę w rodzinach. Pragniemy, aby czytający rodzic stanowił dobry przykład dla dziecka i był dla niego promotorem kultury.

Na czym polega konkurs?
Uczniowie wypożyczają w bibliotece szkolnej książki z listy konkursowej i odbierają do nich pytania. Testy rozwiązują w domu, najlepiej podczas rodzinnego czytania. Wypełnione formularze oddają do biblioteki, gdzie zostają ocenione. Za każdy dobrze wypełniony test otrzymują „sprawność”.

Do 10 lutego 2017 r. należy zdobyć 10 takich sprawności.

Po troje najlepszych czytelników z kategorii kl. 1-3 i 4-6  wyłonionych w teście kwalifikacyjnym w szkole weźmie udział w drużynowym półfinale na poziomie powiatu. Przewidujemy liczne nagrody i dyplomy.

Dla zwycięskiej drużyny udział w finale wojewódzkim.

Wszystkie informacje dotyczące konkursu:

dla uczniów klas 1-3 u wychowawców,

dla uczniów klas 4-6 u p. Moniki Boral

Szkolnego Koordynatora projektu „Wielka Liga Czytelników”