Rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny 2016/2017

Szanowni Nauczyciele, Drodzy Uczniowie i Rodzice!

W dniu 1 września 2016 r. uroczyście rozpoczęliśmy Rok Szkolny 2016/2017.

Inauguracja poprzedzona Mszami Świętymi dla klas młodszych i starszych odbyła się

w Kościele Parafialnym Św. Apostołów Piotra i Pawła w Częstochowie.

Tuż po ich zakończeniu Dyrektor Szkoły mgr Iwona Olszówka

przywitała zgromadzonych Uczniów, Rodziców, Nauczycieli i Przyjaciół szkoły,

wskazując, iż „wakacyjnej przerwa pozwoliła zregenerować nasze umysły i siły,

możemy więc efektywnie kontynuować wspólną pracę.

Wszystkie podejmowane przez  nas  trudy mają służyć jednemu celowi

– stworzeniu naszym uczniom dogodnych warunków do nauki oraz zapewnieniu im wysokiego poziomu kształcenia.

Jestem przekonana, że nasi uczniowie nie tylko to docenią, ale i chętnie zaangażują się w pozyskiwanie wiedzy,

co umożliwi im rozwijanie zainteresowań i poszerzania horyzontów”.

„Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz, jeśli nie wie – wytłumacz,

jeśli nie może – pomóż”

Janusz Korczak

Dyrektor Szkoły mgr Iwona Olszówka przywitała nowo zatrudnione osoby w gronie pedagogicznym

rozpoczynające pracę w szkole,

m.in. p. Dorotę Jastrzębską – Wicedyrektora Szkoły oraz Nauczycieli, Katechetów i Wychowawców.

Złożyła również wszystkim serdeczne życzenia

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak

„Już teraz życzę Wam drodzy Uczniowie  radości i samych sukcesów.

Nauczycielom z kolei  – satysfakcji z wykonywanej pracy, a Rodzicom – radości z sukcesów ich dzieci.

Mam nadzieję, że wspólnie  wiele osiągniemy.

Ogromnie dziękuję za Wasze zaangażowanie, które pozwala z optymizmem patrzeć na przyszłość naszej szkoły.

Pozwolę sobie także pozdrowić wszystkich pracowników szkoły, gdyż właśnie oni dbali o to,

byśmy mogli pracować w dobrze przy­gotowanych salach lekcyjnych”.

Dyrektor Szkoły mgr Iwona Olszówka ogłosiła, iż z nowym rokiem szkolnym

Uczniowie będą mieli możliwość rozwijania swoich umiejętności

na nowo wyremontowanej sali gimnastycznej, która została wyremontowana w czasie wakacji.

Podziękowania skierowała do Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka

za realizację inwestycji,

a następnie podziękowania skierowała do Naczelnika Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych

Urzędu Miasta Częstochowa p. Michała Koniecznego

oraz inspektorów, pracowników firm i szkoły, którzy czuwali nad przebiegiem prac remontowych oraz porządkowych.

Dyrektor Szkoły podziękowała również Sponsorom,

dzięki którym udało się utworzyć nową świetlicę szkolną oraz wyremontować stołówkę/świetlicę dla starszych uczniów.

Wyraziła swoje nadzieje, iż wszystkie prace na terenie szkoły zrealizowane w czasie wakacji

spotkają się z akceptacją i pozytywnymi opiniami osób z nich korzystających tj. Uczniów, Rodziców i Nauczycieli.

Podziękowała również Proboszczowi ks. Januszowi Wojtyle i ks. Łukaszowi Dybowskiemu

za błogosławieństwo boże oraz umożliwienie realizacji spotkania inaugurującego rok szkolny w kościele.

Na zakończenie Dyrektor Szkoły mgr Iwona Olszówka w obecności pocztu sztandarowego

Szkoły Podstawowej nr 13 im. Kornela Makuszyńskiego w Częstochowie

wskazała, iż Rok Szkolny 2016/2017 został rozpoczęty !